Алкоголь
Що таке алкоголь та наслідки його вживання


Паління


Вплив табаку на організм людини

Інші наркотики

Амфітамін, кокаїн,ефедрін

Ознаки вживання наркотиків


Запаморочення, сухість в роті

SOS


Подзвони в разі біди
Наші партнери

 

 

 

 

 

 

Інші наркотики

Психодепресанти опіати

Седативні та снодійні опіати

Психостимулятори: Амфітамін, кокаїн, ефедрин

Галюциногени: Гашиш

Галюциногени: Інгалянти

Галюциногени: Кетамін (Каліпсол)

Галюциногени: Холінолітіки


Седативні та снодійні опіати
Способи вживання. У більшості випадків дані речовини і лікарські препарати, що містять їх, приймають всередину у вигляді порошків і пігулок, але розчини даних засобів можуть також вводитися внутрішньовенно, рідко - внутрішньом'язово.

Зовнішній вигляд. Старечий вигляд, що часто передчасно сформувався, з невиразним млявим лицем. Обличчя одутле, маскоподібне, гіпомімічне, із земляним, брудним відтінком. Часто гнійничкові висипання і сальний наліт на шкірі особи, особливо у області лоба і спинки носа. Пошкодження шкірних покривів заживають поволі, гнояться. Впадають в очі примітивність, байдужість до свого зовнішнього вигляду, чистоти тіла і одягу. Очі і волосся втрачають блиск. Волосся здається мертвим. Погано пахнучий сіро-коричневий наліт на мові.

Опіатна інтоксикація. Її ознаки нагадують алкогольне сп'яніння різного ступеня. Зіниці розширені (при великому стажі споживання - нормальної величини), слизисті і шкіра верхньої частини тулуба червоніють. Реакція зіниць на світло млява або практично відсутня. Наголошується опущення вік. утруднення руху очних яблук в сторони, в крайніх відведеннях - ністагм (коливальні рухи очних яблук), косоокість, що розходиться, при важкому ступені сп'яніння -параліч очних яблук з повною нерухомістю погляду. Спостерігається підвищене слиновиділення, шкіра з сальним відливом, язик обкладений брудненьким коричневим нальотом. Частота пульсу і кров'яний тиск понижені, пульс напружений. Підвищене потовиділення: піт гарячий, температура тіла знижується на 0.5 градуси.

Рухова активність підвищується. Можна виявити множинні рухові порушення, ступінь вираженості яких співвідноситься з глибиною інтоксикації. Що знаходяться в інтоксикації руховий розгальмовані, їх мова невиразна ("каша в роті"), порушена координація рухів. До цього приєднується м'язова слабкість, що робить клінічну картину схожої на стан алкогольного сп'яніння. Рухи розмашисті, грубі, поривчасті, їх завжди більше, ніж того вимагає ситуація. Вони некоординовані, виконання точних рухів стає неможливим. У початкових стадіях захворювання інтоксикації супроводять пожвавлення міміки і жестикуляції, у давно хворіючих - навпаки, гіпомінія і збіднення рухів. Дрібнорозмашистий тремор (тремтіння) пальців рук. Є місця похитування при ходьбі, невпевненість ходи. При наростанні м'язового розслаблення особа стає маскоподібною.У початковому періоді хворі неадекватно веселі, безтурботні, надмірно балакучі, руховий розгальмовані, наголошується нестійкість уваги, підвищена відволікаючість, перемикається з однієї теми на іншу, зниження критики до своєї поведінки, до оцінки ситуації, гіперемоційність. Хворі докучливі, метушливі, нетямущі.При поглибленні ступеня інтоксикації осмислення оточуючого різко порушується, мислення сповільнюється. Відповіді навіть на прості питання вимагають тривалого роздуму, звернена до хворих мова не завжди ними розуміється, через що слідують відповіді невлад. Відсутні реакції на те, що відбувається навколо. Рухи стають автоматичними, мова - незв'язної, поведінка - непередбачуваним. При важкій інтоксикації розвивається  коматозний стан (втрата свідомості), що є причиною госпіталізації даних хворих в токсикологічні відділення.

 

Ознаки позбавлення седативних і снодійних засобів. Початковий період позбавлення снодійних виявляється в розширенні зіниць, ознобі, позіханні, підвищеному потовиділенні, блідості, відчутті незадоволеності, занепокоєння. Хворий не їсть, не може заснути. З'являється "гусяча шкіра", м'язова слабкість, особливо значна при споживанні ноксирону. Хворий тривожний, напружений, настрій стає тужливо-злісним. До кінця перших діб наступають судорожні відомості литкових м'язів, м'язова напруга, м'язова незручність, дрібний тремор, спостерігається підйом кров'яного тиску, прискорене серцебиття. Хворі тривожні, похмурі, дратівливі, злобні, непосидючі, постійно міняють положення тіла. Вони не лежать в ліжку, при ходьбі спостерігається похитування. Характерною відмітною ознакою є, разом з м'язовими болями, болі в крупних суглобах (плечових, ліктьових, колінних). З'являються болі в шлунку, блювота, іноді багатократна.

 

Апогей синдрому позбавлення розвивається до кінця третьої доби ізоляції від споживаних засобів. Відбувається розрядка тривоги і злості, що іноді супроводжується переходом в депресію. У більшості (75%) хворих виникають великі судорожні припадки до 3-5 разів на добу, які можуть спостерігатися впродовж подальших 3 діб. На третю - п'яту добу, іноді до кінця тижня, вірогідний психоз, схожий з алкогольним делірієм ("білою лихоманкою").

 

Протягом синдрому позбавлення хворого не здатний концентрувати увагу, чим-небудь займатися. М'язова слабкість, що спостерігається протягом перших діб, надалі зміняється підвищенням тонусу м'язів.Об'єктивне дослідження дозволяє виявити розширення зіниць з млявою фотореакцією, горизонтальний ністагм, дрібно-розмашистий тремор пальців рук, вік, мови, голови, порушення координації, напруженість і епізодичне зведення литкових м'язів, сіпання окремих пучків лицьової і скелетної мускулатури.Наступає пітливість, різкіше виявляється сальність шкірних покривів.

Copyright Volodymyr Mula & Anatoliy Evseev 2008. All rights reserved. Terms and Conditions - Privacy Policy - Contact Us