Алкоголь
Що таке алкоголь та наслідки його вживання


Паління


Вплив табаку на організм людини

Інші наркотики

Амфітамін, кокаїн,ефедрін

Ознаки вживання наркотиків


Запаморочення, сухість в роті

SOS


Подзвони в разі біди
Наші партнери

Інші наркотики

Психодепресанти опіати

Седативні та снодійні опіати

Психостимулятори: Амфітамін, кокаїн, ефедрин

Галюциногени: Гашиш

Галюциногени: Інгалянти

Галюциногени: Кетамін (Каліпсол)

Галюциногени: Холінолітіки


Галюциногени: Гашиш
Способи вживання. Звичне куріння в суміші з тютюном, може також вживатися шляхом прийому всередину.

Зовнішній вигляд. Наголошується блідість, сильне виснаження, грубі зморшки на шкірі особи. Передчасне старіння, що звертає на себе увагу, супроводжується втратою волосся і зубів. На лицях споживачів часто вираз, що відображає інтелектуальне зниження. Крім того, у гашишистів особа втрачає індивідуальність, надаючи характерний відбиток, властивий особам без певного місця проживання.

Гашишна інтоксикація. Наголошується почервоніння шкірних покривів, після закінчення інтоксикації, а також при передозуванні - неприродна блідість. Очі блищать, зіниці розширені, можлива різна величина зіниць. Склери почервонілі. Реакція зіниць на світло ослаблена. Виражена сухість в роті і глотці, першіння. Пульс частішає до 100 ударів в хвилину, частота дихання в хвилину досягає 30. Підвищені відчуття спраги, голоду, іноді відчуття гіркоти в роті, нудота і блювота. Можливий головний біль, неприємні відчуття в шкірі. Части напади запаморочення, дзвін і шум у вухах, в голові. Може з'явитися тремтіння в руках, відчуття тепла і тяжкості в кінцівках. Рухи турбуються, з'являються потягування, язик заплітається. Кров'яний тиск трохи підвищується. Виникає прагнення до руху, відчуття невагомості, бажання стрибати, танцювати, приймати химерні пози. Навіть незначні дії оточуючих викликають безглуздий нестримний сміх. Стає неможливо зосередитися. Виникаючі асоціації легко і швидко змінюватимуть одна одну. Вимовні фрази часто незавершені. Потік думок прискорюється. Контакт з оточуючими все більш звужується, взаєморозуміння з ними порушується. Виникають масивні ілюзії, фантазії, всі звуки придбавають особливий резонанс, з'являється відчуття, що розмова йде в залі з посиленою акустикою.

Свідомість звужується, виникають стани, гіпнотичні, що нагадують, в динаміці - оглушеність. Поступово ейфорична фаза змінюється пригнобленням.

 

Надалі температура тіла падає, шкіра холодна, на лобі і руках іноді з'являється піт. Посилюється дискоординація рухів. Рухове пожвавлення зміняється млявістю, мова незв'язна.

Гашишна абстиненція. Починається звичайно після 4-5 годин після куріння. Зіниці розширяються, з'являється позіхання, озноб, млявість, м'язова слабкість, занепокоєння, настрій поєднує в собі тугу і злість, сон і апетит зникають.М'язи напружені, з'являється їх дрібне тремтіння, можливі сіпання окремих пучків м'язів. Кров'яний тиск підвищується, пульс і дихання частішають.

З'являються гостро і різноманітно виражені неприємні відчуття в різних частинах тіла, які найбільш типові для гашишної абстиненції. Хворі відчувають тяжкість і тиск в грудях, утруднення при диханні, болі і стискання у області серця, стиснення і здавлення голови. На шкірі і під шкірою - відчуття паління, неприємного колення, смикання, повзання. Хворі капризні, плаксиві, неспокійні. Переживають неприємні відчуття в кістках, м'язах.

Напружена дисфорія (суміш туги і злості) переходить в астенічну депресію. Але можлива поява тривожного занепокоєння і розвитку психозу на 4-5 добу стриманості від споживання наркотиків.

Copyright Volodymyr Mula & Anatoliy Evseev 2008. All rights reserved. Terms and Conditions - Privacy Policy - Contact Us