Алкоголь
Що таке алкоголь та наслідки його вживання


Паління


Вплив табаку на організм людини

Інші наркотики

Амфітамін, кокаїн,ефедрін

Ознаки вживання наркотиків


Запаморочення, сухість в роті

SOS


Подзвони в разі біди
Наші партнери

 

 

 

 

Інші наркотики

Психодепресанти опіати

Седативні та снодійні опіати

Психостимулятори: Амфітамін, кокаїн, ефедрин

Галюциногени: Гашиш

Галюциногени: Інгалянти

Галюциногени: Кетамін (Каліпсол)

Галюциногени: Холінолітіки


Психодипресанти опіати
Способи вживання: ін'єкції. Внутрівенні, рідше внутрім'язові, підшкірні (морфін, промедол), можливе вдихання (героїн), куріння (героїн, опій), прийом всередину (опій-сирець).

Зовнішній вигляд. Споживання опіатов мають достатньо характерний зовнішній вигляд, що перш за все носить у переважної більшості відбиток недостатнього харчування. Вони виглядають старшими за свій вік, в розгорненій стадії захворювання вже можна помітити загальне соматичне виснаження. Дефіцит ваги досягає у них 10 і більше за кг Волосся блякне, збільшується їх ламкість. Спостерігається передчасне посивіння і облисіння. Шкіра стає сухою і зморшкуватою. Шкірні покриви бліді, з жовтуватим відтінком, як у літніх людей або хворих з хронічною патологією печінки, якими, втім, опіатни наркомани є. Зуби руйнуються, з них сходить емаль, і вони починають спочатку обломлюватися, а потім випадати без болю. Нігті, подібно до волосся, теж втрачають свій блиск, стають крихкими обломлюються шарами, залишаючи по краю характерні щербини. Сліди від ін'єкцій можна виявити не тільки по ходу ліктьових вен, але і на зворотній стороні предплечий, на внутрішній стороні плечей, в області підключичних вен, пахвових і підколінних западин, на щиколотках, тилі кистей і стоп, внутрішній поверхні стегон, на шиї, венах зовнішніх статевих органів, під'язикових венах. Місця численних ін'єкцій часто темніше навколишньої шкіри, пігментовані. Самі вени щільні, їх можна промацати у вигляді твердих тяжей, джгутів. По ходу цих склеротірованних вен наголошується знижена чутливість. Деякі вени запустівають.

Опіатна інтоксикація. Найдостовірнішою ознакою прийому опіатов, що зберігається навіть при тривалому стажі захворювання, є звуження зіниці. Зіниці звужуються до розмірів шпилькової головки, не реагують або слабо реагують на світло. У початкуючих наркоманів в стані інтоксикації наголошується свербіння шкіри особи (особливо кінчика носа) і верхньої половини тулуба. Частіше цей симптом спостерігається при прийомі кодеїну і кодєїнвмісних препаратів. Свербіння при цьому розповсюджується і на шкіру за вухами. У динаміці хвороби ця ознака зменшується в своїй вираженості аж до повного зникнення. Істотною ознакою інтоксикації служить також блідість шкірних покривів. Шкіра і слизова оболонка зазвичай сухі. Наголошується зменшення слиновиділення, пониження кров'яного тиску, зменшення частоти серцевих скорочень. Свідомість не змінена. Настрій підвищений, благодушний. Той, що наркотизує смішливий, голосно розмовляє, жестикулює, не сидить на місці. Хворі виглядають жвавими, не завжди адекватні ситуації, вони охоче розмовляють, легко відповідають на питання. Порушення координації рухів не наголошується. Мова виразна, розбірлива, швидка, з швидкою зміною теми, непослідовна. Можна відзначити прискорення мислення.

Ознаки позбавлення опіатов (опіатная абстиненція). При позбавленні опіатов у хворих з'являються: розширення зіниць, позіхання, нежить, чхання, слезо- і слинотеча, пітливість, озноб, зведення жувальних м'язів, часом "гусяча шкіра". Часто наголошується м'язова напруга і сильні болі в мишках рук. ніг, поясниці, спини. Чхання частішає, стає пароксизмальним. Зовні хворі виглядають дуже змученими, шкіра набуває землистого відтінку, риси обличчя загострюються, очі запали, з темними кругами під ними. Хворі неспокійні, постійно знаходяться в русі, оскільки воно приносить їм короткочасне полегшення. Дихання прискорене.

Хворі напружені, настрій стає недовольно-злобним і, як правило, депресивним, що включає переживання безнадійності стану і безперспективності існування.

Контакт з хворими формальний, відповіді короткі, односкладові, мова монотонна.

Апетит в цьому стані відсутній, вид їжі викликає нудоту, сон з вираженими порушеннями. Хворим неприємний запах тютюнового диму. вони припиняють палити. Синдром позбавлення, на висоті свого розвитку, характеризується, крім того, незначним підвищенням температури, помірним підвищенням кров'яного тиску, почастішанням пульсу. Деякі наркомани, що вводили опіати внутрішньовенно, випробовують жорстоке свербіння вен під час абстиненції - вена "хоче зубами рвати".
Copyright Volodymyr Mula & Anatoliy Evseev 2008. All rights reserved. Terms and Conditions - Privacy Policy - Contact Us