Алкоголь
Що таке алкоголь та наслідки його вживання


Паління


Вплив табаку на організм людини

Інші наркотики

Амфітамін, кокаїн,ефедрін

Ознаки вживання наркотиків


Запаморочення, сухість в роті

SOS


Подзвони в разі біди
Наші партнери

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інші наркотики

Психодепресанти опіати

Седативні та снодійні опіати

Психостимулятори: Амфітамін, кокаїн, ефедрин

Галюциногени: Гашиш

Галюциногени: Інгалянти

Галюциногени: Кетамін (Каліпсол)

Галюциногени: Холінолітіки


Галюциногени: Інгалянти

Cпособи вживання.Cпоживаний інгалянт наливається на тканину, вату або видавлюється з тюбика в поліетиленовий пакет, паперовий кульок або тетрапак з-під молока. Потім краї пакету щільно притискаються до ротової порожнини. Подальші часті вдихи і виходь забезпечують високу концентрацію речовини в організмі впродовж відносно довгого часу. Через 20-30 вдихів-видихів інгалянта споживачі, звичайно, роблять коротку паузу, після чого інгаляція триває до досягнення очікуваного ефекту. Останнім часом практикується і інший спосіб викликання інтоксикації: тканину, заздалегідь змочену інгалянтом, накладають на поголену поверхню голови в біологічно активних точках, аплікація прикривається головним убором. При цьому способі на шкірі в місцях аплікації інгалянтів видно сліди роздратування.

Зовнішній вигляд. Вигляд споживачів інгалянтів характеризується санітарною занедбаністю. Шкірні покриви бліді, під очима синява. Об'єктивне дослідження дозволяє знайти коливання пульсу і кров'яного тиску, підвищену пітливість, тремор (тремтіння) вік, мови, пальців рук. Наголошується підвищена чутливість, емоційна лабільність. Швидко наступає астенізация (утомленість) навіть після незначних фізичних і психічних навантажень. Порушення функцій нервової системи виявляється в похитуванні при ходьбі, підвищеній судорожній готовності, пітливості кистей, стоп, рідше - скороминущі порушення зору і ністагм. Прогресування симптоматики приводить до стійкої пітливості кистей і стоп, лущення шкіри, екземи. Надалі наростають розлади чутливості, з'являється підвищена чутливість до болю.

Інтоксикація іпгалянтами. Представлена найчастіше станом збудження, відчуттями поліпшення настрою і самопочуття по типу ейфорії, психічної комфортності, веселості, радості. Всі невирішені проблеми як би йдуть, відсовуються на другий план, зникають. Блаженний стан супроводжується загостренням сприйняття кольору, звуку і всього оточуючого, відчуттям могутності і безпечності, яке іноді приводить до несподіваних і неконтрольованих вчинків. Через декілька хвилин після вдихання інгалянта з'являється солодкуватий смак в роті, стукіт у вухах, легке запаморочення. Стукіт у вухах поступово швидшає по темпу: всі чутні звуки, слова починають багато разів повторюватися, перетворюючись на безперервну, "нескінченну" луну. У споживача іноді наголошуються затьмарення свідомості, оглушеність, відчуття легкості, відчуття "провалювання", "ширяння в повітрі", "невагомості". У всіх мають місце розлади у сфері сприйняття у вигляді ілюзорного спотворення оточуючого, дереалізациі, зміни форми і величини, забарвлення, кількості, освітленості предметів. Пацієнти указували, що бачили стіни, що руйнуються, зсовуються, підлога, що провалюється, що супроводжувалося у них панічним страхом.

 

У хворих спостерігалися також порушення схеми тіла: хворі стверджували, що руки і ноги у них збільшувалися "до кілометра", пальці скорчувалися, збільшувалися, м'язи рук "набухали". У деяких підлітків з'являються підвищена балакучість, бажання стрибати і реготати. При закритих очах виникають яскраві зорові галюцинації, що є метою при вдиханні летючих вуглеводнів. Галюцинації представлені у вигляді яскравих панорамних образів, які підлітки назвали "снами" або "мультиками". Вони "бачили" уривки з раніше проглянутих фільмів, різноманітні сцени з їх повсякденного життя, події в школі, епізоди з прочитаних книг, фантастичні явища. Із зоровими галюцинаціями іноді існують і слухові. Афект чаші всього визначається щастям, блаженством, радістю, але іноді і страхом. Багато хто починає сміятися, співати. Ще є потреба в русі, але координація вже порушена, споживачі інгалянтів втрачають рівновагу, падають, потішаються один над одним, все здається ним надзвичайно забавним. З'являється придуркуватість. Рухи некоординовані, мова невиразна, змазана. При прийомі великих доз - головний біль, нудота і блювота.

 

Зовні стан хворих нагадує алкогольне сп'яніння - мова порушена, хода хистка, порушується координація рухів, особа червоніє, настрій підведений, спостерігається нестримна веселість або загальмованість, оглушеність. Що знаходяться в інтоксикації або збуджені, безпричинно сміються, або загальмовані, не відразу відповідають на прості питання, не розуміють складних питань. На кінцівках іноді спостерігається мармуровість, особа, особливо ніс, набрякла, дихання через ніс утруднене. Навколо губ, в куточках рота видно червону облямівку роздратування, мову з товстим сіро-жовтим нальотом. Очі здаються "божевільними" через виражений блиск і розширення зіниць. Можливий тремор пальців рук, закритих вік і навіть голови. І на значній відстані від споживачів інгалянтів чутний своєрідний різкий "хімічний запах", який може зберігатися до 1-2 днів.

 

При об'єктивному дослідженні - розширення зіниць, ністагм, тремор вік і пальців рук, координаційні порушення, уповільнення або почастішання пульсу. Кров'яний тиск звичайно знижений, тони серця приглушені, дихання прискорене. Спостерігаються явища роздратування верхніх дихальних шляхів.

 

При важкому ступені інтоксикації спостерігається нудота, блювота, порушення орієнтації.

 

Ознаки позбавлення інгалянтів. Формуються звичайно до 4-7 місяця систематичного вдихання інгалянтів. До кінця перших діб позбавлення в психічній сфері домінує пригніченість настрою на фоні злобної дратівливості. Виникає важкий тупий дифузний головний біль, іноді ниючого характеру. Зіниці розширяються, з'являється ністагм, напади пітливості, тремор пальців рук, закритих вік, мови. У деяких споживачів - судорожні сіпання окремих м'язових груп. Наростає рухове збудження. Наголошується почастішання пульсу, коливання пульсу і кров'яного тиску з тенденцією до підвищення тиску.

 

На другу добу поведінка придбаває тривожний відтінок, хворі ухиляються від контакту з сусідами по палаті, насторожені, насторожено відносяться до появи нових осіб, медикаментозних призначень. М'язи напружені, виникають біль і незручність в крупних м'язах, що посилюються вечірня пори. У різних частинах тіла виникають неприємні невизначеного характеру відчуття. Разом з цим буває відчуття зміненої тяжкості, довжини, об'єму голови, кінцівок.

Хворі дратівливі, злобні, агресивні, скандально вимагають виписки із стаціонару, намагаючись добитися її не обманом, а загрозами, включаючи загрозу самогубства. Напружена дисфорія, що має місце в перші дні, зміняється надалі тужливим афектом, падінням рухової активності, що супроводжується. Велику частину часу пацієнти проводять в ліжку, пред'являючи численні і різноманітні скарги.

 

При інгаляції бензину в абстиненції характерними є нудота, болі в животі з локалізацією в підкладковій області або правій клубовій області, рідкий стілець без домішки слизи і кров від 3 до 6 разів на добу.

Copyright Volodymyr Mula & Anatoliy Evseev 2008. All rights reserved. Terms and Conditions - Privacy Policy - Contact Us