Алкоголь
Що таке алкоголь та наслідки його вживання


Паління


Вплив табаку на організм людини

Інші наркотики

Амфітамін, кокаїн,ефедрін

Ознаки вживання наркотиків


Запаморочення, сухість в роті

SOS


Подзвони в разі біди
Наші партнери

 

 

 

 

 

 

 

 

Вплив табаку на організм людини

Легені

Ті, хто багато палить, хворіють раком легень в двадцять разів частіше, ніж хто не палитьі. Тому ми можемо сміливо сказати, що рак легень в основному розвивається на грунті паління. Рак легень нерідко виявляється настільки запущеним, що неможливо врятувати хворого навіть ціною видалення всієї легені.

У медичній науці є багато робіт, які показують шкоду паління. Учені брали 200-300 тисяч чоловік, близьких один до одного за віком, заняттям, побутовим умовам. Різниця тільки в тому, палять чи ні. Виявилось: серед ти, хто не палить рак легень зустрічається 12 разів на сто тисяч чоловік. Серед тих, хто випалює пачку сигарет в день, - 112, а з тих, хто випалює дві пачки, - 284.

Також доведено, що тютюновий дьоготь, введений експериментальним шляхом твариною в легені або на шкіру, викликає рак у всіх випадках.

Серцево-судинна система

Паління викликає передчасний знос серця, судин, також як і інших життєво важливих органів.

Одна випалена сигарета збільшує пульс на двадцять ударів в хвилину, піднімає тиск на декілька десятків міліметрів, знижує шкірну температуру. Ці зміни тримаються близько тридцяти хвилин.

Таким чином, протягом дня серце постійно отримує додаткове навантаження, яке з часом приводить до захворювання.

При вдиханні тютюнового диму судини звужуються, і потік крові по ним сповільнюється, а в деяких випадках навіть на якийсь момент припиняється. Уповільнення потоку крові в судинах серця виявляється коронарною недостатністю, тобто нападом болів в області серця. Тому паління, як правило, підсилює або викликає напади коронарної недостатності. У багатьох хворих ці напади відразу зникають, як тільки вони припиняють палити.

Всесвітня організація охорони здоров'я, вивчаючи питання про роль тютюну, виявила, що ті, хто палять помирають від коронарного тромбозу на чотири роки раніше, ніж ті, що не палять.

У людей з хворобою судин паління викликає їх різкий спазм, внаслідок чого будь-яке лікування буде даремним, якщо хворий продовжує палити.

Для таких хворих навіть перебування в атмосфері тютюнового диму може виявитися згубним. Досліди з такими хворими показали, що затягування навіть незапаленою сигаретою приводило до помітного зменшення потоку крові в пальці. Іноді у цих хворих у весь час паління спостерігалося повне припинення потоку крові в піднігтьовому ложі. Температура пальців рук і ніг знижувалася до шести градусів.

Цікаво відзначити, що вживання будь-якого фільтру в сигареті не попереджало зменшення потоку крові і зниження температури тіла.

Про вплив тютюну на серце говорить, наприклад, такий експеримент: ізольоване серце кролика ритмічно працює завдяки тому, що через судини, що живлять серце, безперервно проходить спеціальний фізіологічний розчин, що наближається по деяких ознаках до крові. Але якщо узяти цигарку, витрусити з неї весь тютюн, що залишився, а на цигарковий папірець крапнути цього розчину і з папірця цю краплю ввести в систему, що забезпечує серце фізіологічним розчином, серце зупиниться.

Різкий вплив тютюну на серці людини в якійсь мірі лагідніє компенсаторними механізмами, які мобілізуються організмом для боротьби з шкідливим реагентом. Проте його вплив залишається і поступово приводить до передчасної дряхлості, інвалідності і наближення ранньої старості.

Мозок і нервова система

Про шкідливу дію нікотину на центральну нервову систему можна судити по дії першої випаленої цигарки: нудота, блювота, холодний піт, іноді втрата свідомості - ось симптоми, які говорять про отруєння клітин мозку.

Шлунково-кишковий тракт

Ті, що палять іноді говорять: паління робить їжу смачнішою. Звичайно, якщо заздалегідь наповнити рот якою-небудь гіркотою, то після цього найзвичайніша їжа покажеться смачною. Насправді паління знижує апетит. Давно відмічено: той, хто кинув палити починає додавати у вазі. Після припинення нікотинової інтоксикації всі обмінні процеси поліпшуються, краще засвоюється споживана їжа.

Смертельний результат

У тютюні міститься нікотин - надзвичайно отруйна речовина. Випаливши пачку сигарет, людина поглинає смертельну дозу його. Але пачка викурюється не відразу - у людини виробляється деяка стійкість до отрути.

Статистика говорить: смертність від серцево-судинних захворювань середовища що багато палять в два рази вище, ніж серед некурящих.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, ті, що палять вмирають від пневмонії вдесятеро, від виразки шлунку в шість разів частіше, ніж ті, що не палять.

Copyright Volodymyr Mula & Anatoliy Evseev 2008. All rights reserved. Terms and Conditions - Privacy Policy - Contact Us