Алкоголь
Що таке алкоголь та наслідки його вживання


Паління


Вплив табаку на організм людини

Інші наркотики

Амфітамін, кокаїн,ефедрін

Ознаки вживання наркотиків


Запаморочення, сухість в роті

SOS


Подзвони в разі біди
Наші партнери

 

 

 

 

 

 

 

ОFAQ : Відповіді на питання

Чи впливають наркотики на душевний вигляд людини? 

 

"Молодіжна" наркоманія - серйозна проблема?

 

Чи можна набути схильності до вживання наркотиків  молода людина з благополучної сім'ї?

 

Чому найчастіше відбувається залучення молодої людини до наркотичних речовин?

 

Наскільки небезпечна наркоманія як явище для суспільства і держави?

 

Що таке токсикоманія і як з нею боротися ?

 
Чи впливають наркотики на душевний вигляд людини? 

 

Впливають, і дуже сильно. На перших порах наголошується лише все більше зменшення інтересу до дійсності, яка здається нецікавою, сірою, плоскою, зовсім безрадісною, в пам'яті людини спливають спогади "про кращі часи", з'являється бажання повернутися туди, хоча б в уяві. Поступово наростає емоційне спустошення, виникає дратівливість, апатія, розслаблення волі... Зовні це характеризується тим, що людина, яка вживає наркотики, стає млявою, черствою, грубою, егоїстичною, брехливою, некритичною до себе, він втрачає контроль над своїм життям і врешті-решт повністю перероджується. Поступово знижується інтелект, тобто розумові здібності. Людина просто перестає бачити власні недоліки. Дуже скоро відбувається і звуження кола спілкування, інтересів і знайомств.

 

"Молодіжна" наркоманія - серйозна проблема?

 

Так це серйозна проблема. Молодь має свої проблеми, зокрема, 13-19 років - вік критичний, кризовий, в ці роки підліток психічно найуразливіший. Молодь взагалі схильна до пошуку нового, незвичайного, до наслідування і переоцінки своїх можливостей. Сучасна молодь знаходиться в особливо важких умовах все зростаючого зла. Це приводить до невротизації, метання, несприйняття реальності. Коли молода людина не потрібна навіть близьким, нічим не зайнятиа, у неї немає захоплень і ідеалів - вона потенційна жертва наркоманії. Коли "шкутильгає" економіка, коли молодь не затребувана суспільством, наркоманія - буденне явище.

 

Чи може набути схильність до вживання наркотиків молода людина з благополучної сім'ї?

 

Так, і це трапляється досить часто. Мало того, підліток, що залучився до вживання наркотиків, починає витрачати на їх придбання кошти своїх батьків.

 

Чому найчастіше відбувається залучення молодої людини до наркотичних речовин?

 

З різних причин: наслідування лідеру, товаришам, "за компанію". Для багатьох причиною вживання наркотичних засобів є бездуховність і помилкова система цінностей - егоїзм, при якому кайф, особисте задоволення стає значенням і метою життя. Слабке психічне і фізичне здоров'я, відсутність сили волі і легка навіюваність, дефекти виховання, погана компанія відносяться до обставин, які спричиняють вживання наркотиків.

 

Наскільки небезпечний алкоголізм як явище для суспільства і держави?

 

Люди, що вживають наркотики, перестають бути продуктивними членами суспільства. Вони не здібні навіть до відтворення здорового потомства - як фізично, так і морально (виховання). Будучи фізично і юридично громадянами держави, вони мало того, що не тільки не приносять ніякої користі, але і заподіюють істотну шкоду і собі, і іншим. Наркоманія, таким чином, стає своєрідною хворобою суспільства (каменем на його шиї) і руйнує його зсередини.  

 

Що таке токсикоманія і як з нею боротися?

 

Термін “токсикоманія” з'явився в літературі порівняно недавно. Раніше використовувалось узагальнене поняття “наркоманія”, тобто звичка і хвороблива залежність від наркотичних речовин. До них відносяться деякі речовини рослинного походження і лікарські препарати – вони внесені до спеціального переліку наркотичних речовин, який видається Міністерством охорони здоров'я України. Водночас одурманю­вальною дією, здатною викликати звичку і хворобливу залежність, во­лодіють й інші лікарські препарати, якщо їх вживати не з лікувальною метою, а без призначення лікаря в отруйних дозах, а також багато токсичних речовин побутової хімії. Вживання токсичних речовин з метою сп'яніння називається токсикоманією. З медичної точки зору принципової різниці між наркоманією та токсикоманію немає: наслідки для здоров'я в обох випадках вкрай небезпечні. Різниця лише в тому, що наркотичні речовини заборонені законом і перебувають під суворим контролем, а токсичні – доступні кожному.

 

На чому засновано застосування лікарських засобів (снодійних і заспокійливих) з метою отримання токсикоманічного сп'яніння? Якщо в лікувальній терапевтичній дозі вони викликають заспокійливість, розслабленість, сон, то у великій – токсичній (3-5 пігулок і більше) загальмованість, оглушення, тобто токсикоманічне сп'яніння. Ще більша доза – 6-7 пігулок і більше – призводить до тяжкого отруєння, коли можливе порушення серцевої діяльності, зупинка дихання і навіть смертельні наслідки. На жаль, наші домашні ап­течки часто нагадують склад медикаментів, нерідко з токсичною дією. Ліки, залишені прозапас, лежать роками, з простроченими термінами дії, але токсичність їх не послаблюється, а може і підвищуватися.

 

Не менш небезпечна форма токсикоманії – вдихання парів летких органічних речовин, які застосовуються в побуті та техніці (бензин, ацетон, лаки, фарби, клей тощо).

 

Якщо токсикоманічні лікарські засоби вживають дорослі та старші підлітки, то “нюхання” доступне молодшим підліткам і навіть дітям, учням молодших класів.

 

Пари бензину вже після 2-3 вдихів викли­кають сп'яніння – головокружіння, нудоту, відчуття “невагомо­сті”, відчуття, що голова міняє форму і розміри, з'являються рухливі зорові галюцинації. Після 15-20-хвилинного сп'яніння наступає головний біль, розбитість. Аналогічний стан буває і при вдиханні парів ацетону й інших розчинів.

 

Токсикоманічне сп'яніння речовинами побутової хімії не менш шкідливе для здоров'я, ніж вживання великих доз медикаментів чи наркотиків.

 

Навіть одноразове вдихання парів токсичних речовин може призвести до ураження печінки, нирок, особливо нервової системи. При повторному вдиханні швидко наступає залежність від токсичних речовин з потребою вдихати їх щоденно, навіть декілька разів на день.

 

Як же боротися з токсикоманією?

 

Насамперед, дома необхідний суворий контроль за вживанням сильнодіючих речовин. Зберігати їх належить у місцях, недоступних для дітей і підлітків, і, безперечно, не допускати скупчення ліків в домашніх аптечках.

 

Необхідно також звертати увагу на умови зберігання речовин побутової хімії. Будь-яка підозра, що підліток вживає токсикоманічні речовини, не повинна залишатися неперевіреною.

 

Copyright Volodymyr Mula & Anatoliy Evseev 2008. All rights reserved. Terms and Conditions - Privacy Policy - Contact Us